Yahoo Search Búsqueda en la Web

Resultado de búsqueda

  1. 31 de jul. de 2016 · Pierwszym urządzeniem, który był rozchwytywany przez odbiorców prywatnych było urządzenie Apple I. Wyposażony w procesor o taktowaniu 1-2 MHz, 4 kB RAM i 1 kB vRAM (pozwalała wygenerować tryb tekstowy z 40 kolumnami na 24 wiersze) okazał się sukcesem i szybko zagościł w wielu domach.

  2. 25 de feb. de 2023 · Informacje na jej temat zostały odtajnione dopiero w latach 70. XX wieku. O miano pierwszego komputera ubiega się też urządzenie, którego twórcą jest niemiecki inżynier Konrad Zuse. W latach 1939–1941 opracował eksperymentalne egzemplarze swojej maszyny, oznaczone symbolami Z1, Z2 i Z3.

  3. 14 de sept. de 2020 · Choć faktyczna kariera laptopów rozpoczęła się w latach 90-tych XX wieku, to pierwszy laptop udostępniany komercyjnie pojawił się pod koniec lat 70-tych. Za pomysłodawcę koncepcji laptopa, określanego pierwotnie jako „Dynabook”, uchodzi dziś Alan Key, pracownik Xerox PARC.

  4. Jacka Karpińskiego z zespołem w latach 1970–1973. Był to pierwszy polski komputer zbudowany z użyciem układów scalonych w kooperacji polskich zakładów zjednoczenia MERA, m.in. Metronex, z firmami z Wielkiej Brytanii: Data-Loop oraz MB Metals.

  5. 1 de dic. de 2023 · Wprowadzony przez firmę MITS był pierwszym komputerem, na który mógł sobie pozwolić prywatny użytkownik. Była to najbardziej minimalistyczna wersja komputera, bez pamięci zewnętrznej, klawiatury i innych urządzeń wejścia. Była też imponująco, jak na owe czasy, niewielka – rozmiarów sporej walizki.

  6. 20 de ago. de 2023 · Co ważne, pierwszy przenośny komputer – Grid Compass Computer 1109 – pojawił się już pod koniec lat 70. Konstrukcja ta nie weszła jednak do powszechnego użytku i rzeczywisty boom na laptopy przypada na lata 90.

  7. Jak powstał pierwszy komputer? Największy postęp w dziedzinie technologii obliczeniowej wywołał oczywiście wybuch drugiej wojny światowej. Skomplikowane systemy szyfrowania, balistyka artyleryjska i inne gałęzie wojskowości wymagały trudnych i licznych wyliczeń, które znacząco przekraczały już możliwości ludzkiego mózgu.